Den 14-16 maj gick årets SKNT-konferens av stapeln i Sundsvall. Vi som var med fick uppleva en fantastiskt väl genomförd konferens med ett högklassigt program. Ett stort tack till alla talare, alla som deltog och inte minst tack till er på Tillväxt och näringsliv i Sundsvall som gjorde detta möjligt.
För er som inte hade möjlighet att vara med den här gången kan vi berätta att konferensen ägde rum på Hotel Clarion Sundsvall där också alla övernattande konferensdeltagare bodde.
Den utsökta bankettmiddagen intogs i Sundsvalls vackra stadshus, där för övrigt Tillväxt- och näringslivsavdelningen huserar. Under banketten delade vi ut pris till Årets näringslivsutvecklare – Annika Brandin från Ödehög – och vi fick också veta att 2026 års konferens kommer att äga rum i Linköping.
Ni kan läsa mer om både Annika Brandin och nästa års konferens i Linköping i separata artiklar.
Stort tack från oss i SKNT:s styrelse genom
Eddie Hansson, ordförande


